Co ten „sviňopes“ dělá??

Hurááá dokázala jsem to! Uff. Byla to ale dřina, přemluvit se k chůzi. Tolik dnů. Každé ráno, při pohledu z okna si říkám: dnes by to šlo, je pěkně, ale vzápětí je slyším: mamíí počebuju.,(2r.) mamííí nevíš kde mám …(7r.) apod. nezbytné důležitosti všedního dne.

Tak mě to zase nevyšlo, ach jo. A teď začalo ke všemu pršet a už se stmívá, to už nepůjdu- to dá rozum!

Znáte to taky? Chuť by i byla, ale těch důvodů proč zrovna teď nemůžu je mraky.                                                  Jaké máte vy? Co Vám neumožní vyjít nebo vyběhnout?

Co je to?  Jsou to prosté – VÝMLUVY!

Co dokáže mozek vyprodukovat je neuvěřitelné, kdyby tak pracoval pro nás ne proti nám.

Nicméně i toto dává smysl. Jeden skvělý slovenský lektor Peter Sasín ve své knize Triumf http://kniha-triumf.sk/ (přeloženo do češtiny) napsal, cituji:

Váš vnitřní sviňopes je oddaný a poslušný pomocník Vašeho mozku (skladníka). Mozek ho používá jako svůj ochranný mechanizmus před změnami. Jakýmikoli. Váš vnitřní sviňopes se většinou projevuje jako chlácholivý, příjemný, kamarádský hlas ve vašem nitru. Někdy i starostlivý, v krajních případech panický.

Začali jste přednedávnem (už zase znovu) běhat? Dejme tomu, že už tři dny chodíte do parku, běháte a cítíte radost z pohybu. Už tři dny si v posteli říkáte, jak vám to dobře jde, že běhání je vaše nová vášeň a že doslova cítíte, jako se vznášíte.

Je ráno – čtvrtý den. Koukáte z okna, počasí není právě bůhvíjaké. Řeknete si: Áále, půjdu zítra, vždyť si byl už třikrát, dáš si jeden den pauzu, to tě přece nezabije, vždyť zítra je taky den a kromě toho, to počasí. Myslím, že mě i trochu škrábe v krku…. Půjdu si raději lehnout.

Tak vážení, toto nebyl váš vnitřní hlas. To byl váš vnitřní sviňopes. Mozek ho vypustil z klece a poštval ho na vás. Vy se totiž už tři dny chováte jako šílenec! Běháte nekontrolovatelně po parku a riskujete, že to nemusí dopadnout dobře. Vždyť to může skončit smrtelně pro něho nebo pro vás.

Pro mozek je každé vaše nové chování neznámá situace a všechno neznámé pokládá za riskantní. Právě z toho důvodu je tu oddaný poskok vašeho mozku, váš vnitřní sviňopes. Mozek všechny neznámé zkušenosti označí nálepkou RIZIKO, váš sviňopes se aktivuje a postará se u všech polepů o zbytek.

Jak zkrotit vnitřního sviňopsa a spřátelit mozek se změnami?

Je to velmi jednoduché, rozšiřujte svou zónu komfortu. Abyste si mohli zónu komfortu rozšířit, je potřeba ji pravidelně opouštět. Začněte ještě dnes s těmito „maličkostmi“:

  • Choďte do práce i z práce občas jinou cestou jako obvykle
  • Při čištění zubů držte kartáček v jiné ruce
  • Zrušte pevně místa při rodinném stole (jej! -to bude ze začátku velký odpor) atd…

Pokud chcete vědět více zakupte si knihu. kniha-triumf.sk/

Stačí vám 21 dnů/měsíc a snaha se stává návykem a hlídač ji s klidem zařadí mezi krabice denní potřeby. Sundá nálepku RIZIKO.

Já mám vyhráno, ten pocit je báječný. Zvládla jsem to i s tím svým hlídačem v hlavě. Jsem spokojená a zítra už to půjde zase lehčeji.

Stačí jen ZAČÍT, nic víc 🙂