Kůže naše pýcha nebo trápení

Kůže je našim největším orgánem a jak nás dokáže potrápit! Nebo trápíte vy ji?

Je šíleně obtěžující její svědění, loupání a bolestivé praskání. Kdo to nezažil, těžko vám uvěří, jaké stavy vzteku a beznaděje u toho zažíváte.

Co s ale s tím? Ve většině případů dostanete kortikoidy- ano na chvíli utiší svědění, ale přestanete je mazat a je to tu nanovo, nehledě na jejich vedlejší účinky, kompenzuje to chvilkové utišení bolesti nebo svědění? Mě ne!

Symptomy se skládají postupně. Začínají jako malé varování, nenápadné příznaky potíží. V začátcích úspěšně přehlížíme nebo v horším případě úplně ignorujeme. Postupem času se stejně projeví. Vyplavou napovrch, ne hned, ale po čase.

Vím, o čem mluvím. Zkusila jsem před lety vše možné, když mě začala praskat kůže na rukou. Nezabíralo po čase nic! Na recept jsem tedy dostala kortikoidy. Mast zabrala skoro okamžitě – super a ta krásná úleva. Nicméně po jejich vysazení je to tu zas. Opět se v noci budím, svědí to jako blázen, ani rýžák snad nemá takovou sílu, aby to svědění přebil. Už mě to nebaví, postupně se mě deformují nehty, jsem bezradná….. Začarovaný kruh….

Naštěstí mám toto krušné období už za sebou. Vše je o našem rozhodnutí.

Jde to zvládnout. Je to o naší vůli a trpělivosti.

Mohu vám tuto cestu usnadnit a pomohu vám překonat začáteční potíže.